19.06.2022 r. – XII Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary składane na sprzątanie kościoła.
  2. Dzisiaj po sumie nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe po mszy św. wieczornej. We środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity, z racji 22 dnia miesiąca, połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; we czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość N. Serca PJ; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. We czwartek o godz. 17.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz wianków. W piątek o godz. 8.30 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie kieruję do osób, które przygotowały ołtarze. Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud i poświęcenie. Dziękujemy za kwiaty przekazane do kościoła.
  5. Przygotujmy swoje serca na Uroczystość Odpustową ku czci MBNP w przyszłą niedzielę. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. infułat Adam Kokoszka. Będziemy również gościć ks. Andrzeja Mikulskiego, kuzyna naszego proboszcza; wspólnie będą dziękować za 40 lat kapłaństwa. Kto potrzebuje spowiedzi, niech z niej skorzysta przed odpustem. Prosimy o jak najliczniejsze przybycie na sumę i przygotowanie procesji eucharystycznej, podobnie jak to uczyniliście w dniu Bożego Ciała.
  6. We wtorek na parkingu przy kościele o godz. 9.00 będzie możliwość zbadania się pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc, oraz saturacji krwi. Badania w ambulatorium diagnostycznym. Szczegóły na plakatach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  20-26.06.2022 R.

7.00 – 1. + Stefania Pochroń – od chrześniaka Bogusława Patulskiego z rodziną

1. + Zofia Antos – od Danuty Nalepa z mężem z Zalasowej
  2. + Honorata Dębska – od wnuczki Natalii z mężem Krzysztofem i wnuczkami

18.00 – + Stanisław Pochroń – od Marii i Wiesława Białas