18.12.2022 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne. We wtorek w naszym kościele spowiedź świąteczna od 14.00 do 18.00. We czwartek o 17.30 namiot spotkania przed N. Sakr. W temacie Kościól, a po mszy św. nowenna do św. Rity. W piątek o godz. 8.30 udamy się z posługą do chorych z racji świąt.
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7.30. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej w gronie naszych najbliższych. Rozpoczniemy ją wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzeniu P. Jezusa i łamaniem się opłatkiem. Zachowajmy w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Niech podczas Wigilii nie będzie używania alkoholu pod żadną postacią
  3. W Wigilię BN tak jak w roku ubiegłym będą dwie msze św. pasterskie: o godz. 22.00 i 24.00. O godz. 21.30 różaniec a o 23.30 czuwanie modlitewne przed Pasterką. Zapraszamy do licznego udziału w czuwaniu i we Mszy św. z Wigilii BN zarówno o 22.00, jak i o 24.00. Składka na tacę na tych Mszach św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, które jest zagrożone jeszcze przed urodzeniem.
  4. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę, czyli o 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Ci, którzy będą na Pasterce, mogą w Boże Narodzenie przystąpić do Komunii św. po raz drugi. W drugi dzień Świąt, czyli w poniedziałek msze św. tylko przed południem; nie będzie Eucharystii o 16.00.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia. W sposób szczególny dziękuję p. Kijowskiemu za ustawienie choinek, a p. Kościelnemu za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej, p. Marzenie za kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w Adwencie przychodzili na msze św. roratnie, szczególnie dzieciom za ich obecność i za przynoszone lampiony. Za wszelkie dobro uczynione w tym czasie niech Jezus wszystkim wynagrodzi.
  6. W tym roku wracamy do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Rozpoczynamy we środę po Bożym Narodzeniu.
  7. Zachęcamy do lektury pracy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci z szopką do zrobienia. Nr świąteczny będzie w Boże Narodzenie. Zachęcamy do zainteresowania się stroikami na stół wigilijny. Można je zakupić przed kościołem po każdej mszy św. Są jeszcze świece – dzieło pomocy dzieciom. Prosimy o wsparcie tej akcji. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych owoców trwania w przyjaźni z Chrystusem.

INTENCJE MSZALNE –  19-25.12.2022 r.

7.00 – 1. + Piotr Rodak – od rodziny Golców z Ilkowic

1. + Cecylia Czeczot – od mieszkańców bl. 12 i 13
  2. + Danuta Sawczyńska – od wychowanków kl. 8 B Sz. P. w Niedomicach – r. 95

18.00 –  + Zofia Solak – od Jadwigi z rodziną

Poza par. 1. + Dorota Świątek – od rodziny Irlów (x Karol)      2. + Edward Głowacki – 10 gr.

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik – od rodziny Soboniów

1. + Robert Bogacz – od Marka Ciepieli

18.00 – 1. + Zm. kapłani którzy tutaj pracowali

1. + Michał Owca – w dniu pogrzebu w USA – od rodziny Owców w Polsce.

Poza par. 1. + Dorota Świątek – od Julianny Howaniec (x Karol)

1. + Edward Głowacki – 11 gr.

7.00 – + Eugeniusz Drąg – od siostry Marii z mężem

18.00 – 1. + Adam Węc, 2 r. śm. oraz z ok. imienin – od żony i dzieci

1. + Cecylia Ptaśnik – od mieszkańców ul. Niedomickiej

Poza par. 1. + Dorota Świątek – od Marii Szewczyk (x Karol)      2. + Edward Głowacki – 12

7.00 – 1. + Piotr Rodak – od Heleny i Władysława Bogacz

1. + Maria i Julian Mikulscy – w 19 r. śm. Juliana

18.00 – 1. + Stefania, Bogumiła, Bronisław, Stanisław Domareccy, Eugeniusz Bieryt, 8 r. śm.

1. + Domicela Bogusz, 5 r. śm. – od wnuczki Beaty z rodziną                          Stefana

Poza par. 1. + Dorota Świątek – od od rodziny Wilków (x Karol)

1. + Edward Głowacki – 13 gr.

7.00 – + Cecylia Ptaśnik – od Heleny Rokocz, Anny i Wojciecha Mróz z córkami

18.00 – 1. + Janusz, Józef, Wiktoria Katarzyna Wantuch

1. Dz.-bł. w 18 ur. Miłosza i 12 ur. Szymona, o opiekę MB – od rodziców z rodziną

Poza par.  1. + Ewa Pikul – od kuzynki Gabrieli z rodziną (x Karol

1. + Edward Głowacki – 14 gr

7.30 – 1. + Antoni, Kazimiera,  Henryk, Maria Strykowscy, Krystyna, Stefan Szczepaniak

2.+ Anna, Roman Pieczarka, Maria, Jan, Adam Czeczot, Eligiusz Padło

22.00 – 1. + Adam Węc, od brata z rodziną

1. Za zmarłych wypominanych w naszym kościele

Poza par. 1. + Ewa Pikul – od kuzynki Agaty z synem (x Karol)

1. + Edward Głowacki – 15 gr.

BOŻE NARODZENIE  – 25.12

24.00 –1. Dz. bł. w int. księży pracujących w parafii, wszystkich parafian – od ustępującej

1. + Jan Pochroń – od żony i dzieci                                                             Rady Duszp.

7.30  – 1. + Bolesław Rzeszutek, s. Rafał, zm. z rodz. Rzeszutek i Poremba

1. + Eugeniusz Drąg – od bratowej Barbary Drąg z rodziną z Białej

9.30 – + Michał, Helena Libera, Zbigniew Kowalczyk, Marian Śliwiak, zm. z rodz. Liberów

11.00 – 1. + Witold Długosz – w r. śm.                                                                     od rodziny

1. + Helena, Antoni Kostrzewa, 15 r. śm. – od syna z rodziną

16.00 – 1. W int. wszystkich parafian           2. + Teodozja Bogacz – od rodz. Kobosów

Poza par. 1. + Ewa Pikul – od rodziny Pikulów z Dębicy (x Karol)

1. + Edward Głowacki – 16 gr.