18.08.2024 r. – XX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne.

2. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie mszy św. w Wigilię Wniebowzięcia NMP w kaplicy przy Niedomickiej, oraz mszy św. o godz. 10.00 w samą Uroczystość. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji na cele misyjne. Było to blisko 3 tys. zł.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie gościny dla pielgrzymów, przechodzących wczoraj przez Niedomice. Dziękuję firmie Les-Drób za przekazane dary; Piekarni Malinka za drożdżówki, Kołu Gospodyń wiejskich oraz parafianom za gorące potrawy i różne wypieki drożdżowe. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej za użyczenie naczyń. .p. Krzysztof Kubacki i innym sponsorom tego wydarzenia, którzy swoimi ofiarami wsparli organizację gościny. Dziękuję tym, którzy posługiwali gościom-pielgrzymom, zarówno na plebani jak i przy kościele. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 wyjazd na powitanie pielgrzymów w Częstochowie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata; we środę św. Piusa X, pap., we czwartek NMP Królowej; w sobotę święto św. Bartłomieja, Ap. Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień Patrona. We czwartek po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity.

5. 5 września, w I czwartek miesiąca rozpoczynamy wieczory ewangelizacyjne, które będą mały miejsce we czwartki. O 17.30 będzie modlitwa przed N. Sakr. – tzw. „namiot spotkania”, a po mszy św. spotkanie w klubie Oaza. Przewidywane zakończenie o godz. 19.30. Zapraszany do udziału. W tym tygodniu msze św. w dni powszednie zasadniczo rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 z wyjątkiem środy i piątku.

6. Zapraszany na rekolekcje oazowe dla dorosłych w ośrodku oazowym w Szczawnicy od 25 do 31 sierpnia. Temat rekolekcji – „Kościół w misji”. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w całym tygodniu.

Poniedziałek – 19.08

7.00 – + Maria Żołądź – 7 dz. po śm. – od męża

18.00 – + Teofila i Kazimierz Włoch – w r. śm. Teofili

Poza par. + Artur Solak – od koleżanek z klasy (xW)

Wtorek – 20.08

7.00 – + Franciszek Sikora – r. śm.- od syna z rodziną

18.00 – W int. Aleksandry i Pawła – w 1 r. ślubu

Poza par. + Artur Solak – od Stanisława Tarchały (x W)

Środa – 21.08

18.00 – + Stanisław Tekiela, jego rodzice Piotr i Honorata, 26 r. śm. Stanisława

Poza par. + Artur Solak – od Stanisława Tarchały (x W)

Czwartek – 22.08

7.00 – 1. + Janina i Józef Garncarz, ks. Stanisław, zm. dziadkowie, w r.śm. Janiny 2. + Jan Tekiela – od Stanisławy Tekiela i Magdaleny Pudło

18.00 – Dziękczynna za 30 lat pracy społecznej Tadeusza Patriaka

Poza par. + Artur Solak – od kolegi Damiana (x W)

Piątek – 23 sierpnia

18.00 – 1. + Maria i Józef Bogacz, z ok. r. śm. Marii

2. + Jan Kołpa – od sąsiadów syna Piotra z bl. 6

Poza par. + Artur Solak – od Patrycji Rzeźnik z rodziną (x W)

Sobota – 24 sierpnia

7.00 – + Jędrzej Bulski – od Elżbiety i Józefa Pabian

18.00 – Dz.-bł. z ok. 25 rocznicy ślubu Sylwii i Janusza Czosnyka, z pr. o zdr., bł. Boże i opiekę MB na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego – od mamy

Poza par. + Artur Solak – od chrześnicy Marleny Rzeźnik (x W)

Niedziela – 25.08

7.30 – + Jan Tekiela – od Róży Andrzeja Dembińskiego do kt. należał

10.00 – W int. Mariusza – msza św. dz.-bł z ok. 60 urodzin

16.00 – + Felicja i Władysław Brzeziński, w r. śm. Felicji – od dzieci

Poza par.+ Artur Solak – od sąsiadów z ul. Długiej (x W.)