18.06.2023 r. – XI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary składane na sprzątanie kościoła.
  2. Dzisiaj po sumie nabożeństwo czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe po mszy św. wieczornej. We czwartek po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity, z racji 22 dnia miesiąca, połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  4. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. W piątek o godz. 8.30 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie kieruję do osób, które przygotowały ołtarze. Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud i poświęcenie. Dziękujemy za kwiaty przekazane do kościoła.
  5. Przygotujmy swoje serca na Uroczystość Odpustową ku czci MBNP w przyszłą niedzielę. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Moderator Generalny RŚŻ, ks. Marek Sędek. Kto potrzebuje spowiedzi, niech z niej skorzysta przed odpustem. Prosimy o jak najliczniejsze przybycie na sumę i przygotowanie procesji eucharystycznej, podobnie jak to uczyniliście w dniu Bożego Ciała.
  6. W związku z przypadającą w tym roku 770. rocznicą kanonizacji św. Stanisława ze Szczepanowa organizowana jest pielgrzymka Metropolii Krakowskiej do Asyżu, której głównym punktem będzie uroczysta Msza św. w Asyżu w piątek 8 września br. Zainteresowanych prosimy o kontakt. W lipcu od 9 do 16 jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Chętnych na wyjazd prosimy o kontakt w zakrystii. Dzisiaj w Żabnie przy hali sportowej od godz. 15.00 Piknik Rodzinny.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 19-25.06.2023 r.

7.00 – 1. +Aleksandra Ptasznik – od Barbary i Mieczysława Woźny

1. + Danuta Sawczyńska – od Domu Pogrzebowego Derus
  2. + Michalina i Roman Stamborscy – w r. śm.

18.00 – + Krystyna i Józef Jarosz- w r. śm.

Poza par. 1. + Stanisław Kołpa – od rodziny Szkółków z Libiąża  (x Karol)

1. + Władysław Cierniak – od ucz. pogrzebu     3. + Dorota Świątek – od kuzynki Anety Kapały

7.00 – + Piotr Rodak -od kolegów z Termoformerii

18.00 – 1. +Jan, Władysław, Stanisława, Stanisław, Maria Merchut, Jan, Stanisław, Antonina, Bogdan Birecki, z ok. im.        2. + Joanna, Władysław Kalita, ich rodzice i zięć Tadeusz