12.02.2023 r. – VI Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiaj kontynuujemy Nabożeństwo 40-godzinne. Adoracja pomiędzy mszami św. przed południem. Po sumie nastąpi przerwa. O 15.00 Godzina Miłosierdzia i o 15.30 Nieszpory Eucharystyczne.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek przypada święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy dorosłych. W tym tygodniu w kościele spotkania katechetyczne. We wtorek klasa III szkoły podstawowej, we środę klasy VI i VII, a w piątek klasy VIII.
  3. Jutro przypada dla naszej parafii dyżur adoracyjny, związany z peregrynacją przed laty Obrazu MB Częstochowskiej. Rozpoczniemy o godz. 15.00. O dyżur modlitewny prosimy od g. 15.00 mieszk. ul. Tysiąclecia i Zawodzie, od 16.00 mieszk. os. A i B, od 17.00 mieszkańcy pozostałych ulic. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Dobiegają końca prace przy nowych drzwiach do kościoła. Mamy nadzieję, że zostaną założone przed świętami. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Przy ich montażu będzie potrzebna fachowa pomoc kilku mężczyzn. Już dzisiaj o nią proszę. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie i ogrzewanie kościoła.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się aktywnie w życie naszej parafii. Niech ta postawa się utrwala i rozszerza na wszystkich. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek jako pomoc dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy za okazane wsparcie.

Lekarz okulista informuje, że 21.02 (wtorek) od 14.30 w Ośrodku Zdrowia w Niedomicach będzie wykonywał kompleksowe badanie wzroku. Koszt 30 zł. Przy zamówieniu okularów badanie bezpłatne.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego prowadzenia w nowym tygodniu pracy.

INTENCJE MSZALNE –  13-19.02.2023 r.

7.00 – 1. + Franciszek Zachara – od Ireny Luszowskiej z rodziną

1. + Piotr Dojka – od rodziny Radziszewskich

18.00 – 1. + Franciszek, Maria, Stanisław Matug, Zdzisław Jabłoński i zm. z rodz.

1. + Piotr Rodak – od cioci Edyty z synem Jakubem

Poza par. + Danuta Sawczyńska – od kol. i koleż. z kl. V b Lic. Ped. w T-wie r. 69 (x Karol)

7.00 – 1. + Franciszek Zachara – od rodz. Luszowskich z Żabna

1. + Genowefa Sak – od Jadwigi Ptaśnik

18.00 – 1. + Anna i Roman Gubernat, ich rodzice – w 8 r. śm. Romana

1. + Ewa Pikul – od chrzestnej z rodziną

Poza par.  + Danuta Sawczyńska – od sąsiadów Macieja i Justyny Kotapka z rodz. (x Karol)

7.00 – 1. + Franciszek Zachara – od rodziny Kozyra z Niecieczy

1. + Maria Rzeszutek – 30 dz. po śm. – od rodziny

18.00 –1. + Józef, Weronika Ptaśnik, Stanisław, Ignacy, Katarzyna Rokocz, Jan i Teresa Głowacka i zm. z tych rodzin, kard. Jaworski

1. + Julianna i Ignacy Miękina, syn Józef, Stanisław i Franciszek, 29 r. śm. Julianny –

Poza par. + Maria Rzeszutek – od uczestników pogrzebu (x Karol)                 od córki z rodz.

7.00 – 1.+ Regina Pabian – od kolegów i koleżanek z klasy córki Klaudii

1. + Franciszek Zachara – od Krzysztofa Smoleń z rodziną

18.00 – 1. + Aleksandra Ptasznik – od syna Zbigniewa

1. + Krystyna i Jan Panek – z ok. r. śm. Krystyny

Poza p. + Maria Rzeszutek – od uczestników pogrzebu (x Karol)

7.00 – 1. + Stanisław Poręba – od kolegów wędkarzy z Niedomic

1. + Regina Pabian – od chrześniaka Piotra

18.00 – 1. + Ryszard Bączalski – od Teresy i Romana Lechowicz

1. + Dorota Świątek – od rodziców

1. + Franciszek Zachara – od rodziny Rzepków

7.00 – 1. + Regina Pabian – od Pauliny Gruca z rodziną

1. + Jan Bogacz, 30 dz. po śm. – od dzieci z rodzinami

18.00 – 1. + Edward Boksa, 6 r. śm. – od żony

1. + Stanisław Kozioł, 10 r. śm. – od żony i dzieci z rodzinami

Poza par. 1. + Maria Rzeszutek – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Dorota Świątek – od emerytowanych nauczycieli Szk. Podst. w Łęgu T.

7.30  – + Renata i Kazimierz Major, zm. z rodz. Hajduków, Majorów i Jaworskich

9.30 – + Maria, Jan, Adam Czeczot – w 33 r. śm. Adama

11.00 – + Stanisław, Czesława, Dariusz Zachara, Grażyna Wojciszyn, Zdzisław Piłat, w 30 r. śm. Stanisława – od rodziny

16.00 – + Regina Pabian – od Katarzyny i Rafała Prażuch