08.09.2024 r. – XXIII Niedziela Zwykła

1. W Odporyszowie trwa tygodniowy odpust. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. dzieci i młodzieży. W kościele będą spotkania poszczególnych klas na mszy św. o godz. 18.00. We wtorek zapraszamy klasy od I do III; we środę klasy od IV do VI; w piątek klasy VII i VIII; we czwartek klasę III; w piątek klasę VIII.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma a zarazem Dzień Fatimski – zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Po mszy św. procesja Maryjna wokół kościoła; w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Św. Z tej racji o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy św. wieczornej wyjdziemy pod krzyż misyjny na apel wieczorny.
3. W przyszłą niedzielę wspomnienie NMP Bolesnej – rozpoczęcie tygodniowego Odpustu Maryjnego w Limanowej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona
4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
5. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła i na potrzeby inwestycyjne. Zapraszamy na pieszą Pielgrzymkę z Niedomic do Odporyszowa. Wyjście o 14.30. Prosimy strażaków o czuwanie nad bezpiecznym przejściem. Powrót we własnym zakresie.
6. We czwartek rozpoczęliśmy spotkania nawiązujące do tematyki ONŻ III st.. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie spotkania ze względu na pielgrzymkę do Odporyszowa.
7. We środę po mszy św. wieczornej ok. 18.50 spotkanie scholii. We czwartek 19.09 w godzinach od 10.00 do 12.00 w ośrodku Zdrowia w Niedomicach odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Koszt badania 30 zł. Przy zakupie okularów badanie jest bezpłatne. Pani Dyr. Szk. Podst. zaprasza rodziców na spotkanie we środę o godz. 16.30 w budynku szkoły.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych owoców podejmowanych działań.

Poniedziałek – 9.09

7.00 – 1. + Artur Solak – z int. Marii Aleksandra Król

2. W int. Marii z ok. 98 urodzin oraz imienin

18.00 – + Barbara Libera – od wnuczki Moniki z rodziną

Poza par. + Małgorzata Gniadek – od Agnieszki i Marcina Tokarz z dziećmi

Wtorek – 10.09

7.00 – 1. + Artur Solak – od Daniela i Dominiki Ptaśnik

2. + Kazimierz Sawczyk – od Grażyny i Wiesława Kiełbasa

18.00 – 1. + Stefania i Stanisław Bogacz – z ok. im. Stefanii

2. + Genowefa Chmura – od prac. Firmy Polmark

Poza par. 1. + Małgorzata Gniadek – od Anny i Józefa Czyrnek

Środa – 11.09

7.00 – + Artur Solak – od Aleksandry Kasztelewicz z rodziną

18.00 – 1. + Barbara Libera – od rodziny Gomułków i Mąków

2. + Genowefa Sak – 2 r. śm. – od córek z rodzinami, synów, wnuków i prawn.

Poza par. + Małgorzata Gniadek – od Agaty i Stanisława Skowron

Czwartek – 12.09

7.00 – + Artur Solak – od kolegi Łukasza Kiecia

18.00 – + Cecylia Czeczot, Regina Pabian – wr. śm. Cecylii

Poza par. + Małgorzata Gniadek – od Zarządu i prac. Firmy Al Capone

Odporyszów : + Ks. Eugeniusz Poremba – 53 r. śm.

Piątek – 13.09

7.00 – + Artur Solak – od kolegi Łukasza Czernak

18.00 – 1. + Anna, Stanisław Dynda, Domicela Bogusz – od rodz. Ptaszników

2. + Jerzy Panek – w 20 r. śm. – z int. Rodziny Majorów

Poza par. + Małgorzata Gniadek – od Zarządu i prac. Firmy Al Capone

Sobota – 14.09

7.00 – + Maria Żołądź – 30 dz po śm.. – od dzieci z rodzinami

18.00 – 1. + Michał, Helena i Maria Libera i zm. z rodziny

2. + Jan, Cecylia, Zbigniew, Józef Ptaśnik – r. śm. Jana

Poza par. + Małgorzata Gniadek – od Arkadiusza Górka z rodziną

Niedziela – 15.09

7.30 – + Wiktoria, Kazimiera, Małgorzata, Eugeniusz Pochroń, r. śm. Eugen.

9.30 – + Michał, Helena Libera, w r. śm. Heleny, Zbigniew Kowalczyk i Maria Śliwiak

11.00 – + Dz, w 35 r, ślubu, z pr. o bł. Boże i opiekę MBNP w dalszym życiu

16.00 – + Artur Solak – od sąsiadów Moniki i Grzegorza z synem Sebastianem