12.11.2023 r. – XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Kościół w potrzebie. Będą one przeznaczone w tym roku na pomoc Kościołowi na Bliskim Wschodzie. Dziękujemy również za ofiary na sprzątanie i ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro. Dzisiaj o 15.30 różaniec za zmarłych.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich, oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Panie z Caritasu będą rozprowadzać chlebki miłosierdzia.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, polskich męczenników; w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny, patronki Ruchu Czystych Serc. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.

4. W tym tygodniu we środę spotkanie grupy dorosłych, we wtorek po mszy św. wieczornej LSO i aspiranci, schola we środę po mszy św. wieczornej, grupa młodzieżowa we czwartek o 19.00 ; DSM w sobotę o 9.30. Dzieci z klasy III zapraszamy na mszę św. z rodzicami we czwartek.

5. W sobotę 25 listopada w Hali Jaskółka w Mościcach 18. Diecezjalny Dzień Młodzieży, dawny Synaj. Rozpoczęcie o 14.00. Należy zgłosić swój udział za pomocą strony internetowej. Przewidywane zakończenie spotkania o 20.00. Link do zapisów: https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/Page/EventPage/2122.

6. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Poprzednia składka wyniosła 5680 zł. Ks. Proboszcz z Czarnego Potoku dziękuje za składkę na budowę kościoła.

7. Zachęcamy do lektury pracy katolickiej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, który przed nami.

INTENCJE MSZALNE – 13-19.11.2023 r.

7.00 – + Stanisław Kołpa – od Czesławy Herduś (9)
18.00 – + Władysław Cierniak – od sąsiadów z ul. Zborowskiego
Poza par. 1. + Ryszard Pietruszka – od uczestników pogrzebu (x Karol)
2. + Remigiusz Papliński – od rodz. Zołędziów z ul. Długiej (x Prob)

7.00 – + Stanisław Kołpa – od Agnieszki i Grzegorza Kurpisz (10)
18.00. + Remigiusz Papliński – od Alicji Padlo
Poza par. 1. + Ryszard Pietruszka – od uczestników pogrzebu (x Karol)
2. + Leokadia Sikora – od rodziny Gawelowiczów (x Prob)

7.00 – + Stanisław Kołpa – od Katarzyny i Wiesława Kaczor (11)
18.00 – 1. + Remigiusz Papliński – od rodziny Szwedo
2. + Jan Szwiec; Wanda, Józef, Cecylia i Jan Ptaśnik – od wnuczki Pauliny z rodziną
Poza par. 1. + Ryszard Pietruszka – od uczestników pogrzebu (x Karol)
2. + Jan Bogacz – od sąsiadów córki Krystyny (ks. Prob)

7.00 – 1. + Stanisław Kołpa – od rodziny Starsiaków (12)
2. + Remigiusz Papliński – od rodziny Kluza
18.00 – + Stanisława, Józef, Zbigniew, Anna Bator, 30 r. śm. Stanisława
Poza par. + Ryszard Pietruszka – od Urszuli Moskal (x Karol)

7.00 – 1. + Stanisław Kołpa – od Moniki i Sławomira Madej z dziećmi (13)
2. + Remigiusz Papliński – od rodziny Boryczków
18.00 – + Józef Sądowicz, 30 dz. po śm. – od Domu Pogrzebowego „Derus”
Poza par. + Ryszard Pietruszka – od koleżanek córki Joanny z salonu kosmet. (x Karol)

7.00 – 1. W int. Izabeli, w 18 urodziny, msza dz.-bl.
2. + Stanisław Kołpa, od Zofii i Jana Masłowskich
18.00 – 1. + Janusz Czarnecki – od syna Jarosława
2. + Janina Lawińska – od sąsiadów Bernali
Poza par.+ Ryszard Pietruszka – od Mariusza Kobos (x Karol)