01.09.2024 r. – XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna – będziemy powierzać Bogu rożne intencje, a zwłaszcza nowy rok szkolny i katechetyczny, który rozpoczniemy jutro o godz. 8.00 mszą św. Jutro niebędziemszy św. o godz. 7.00.

2. W Odporyszowie w sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust. Kustosz sanktuarium zaprasza do pielgrzymowania. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. Po mszy św. poświęcenie ziarna siewnego

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej mszy św. i po sumie dla róż rodziców. Bóg zapłać za wszelkie znaki odpowiedzialności za nasz kościół. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i prosimy o dalsze.

4. Od czwartku zapraszamy na wieczory oazowe – ewangelizacyjne, których myślą przewodnią będzie tajemnica Kościoła jako wspólnoty oraz odkrycie miejsca służby dla dobra tej wspólnoty. Przez piętnaście kolejnych czwartków będziemy wchodzić w te tajemnice zarówno na modlitwie, jak i przez refleksję nad słowem Bożym. Pół godziny przed mszą św. wieczorną namiot spotkania przed N. Sakr. w monstrancji. Po mszy św. czas na dzielenie się życiem i słowem Bożym, zasadniczo w Klubie oazowym. Zapraszamy do przeżycia tych ważnych dla każdego człowieka treści.

5. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza Mariom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 17.00 czas spowiedzi św. i adoracji N. Sakr. Od 8.30 odwiedziny chorych (ks. Katecheta od 15.00). Składka w I piątek na cele misyjne. W sobotę od 17.30 różaniec, a po nim Eucharystia z modlitwą o uwolnienie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia.

Poniedziałek – 2.09
8.00 – 1. + Artur Solak – z int. Joanny i Krzysztofa Czosnyka z dziećmi
2. W int. Dyr., grona pedagog., prac. szkoły oraz dzieci, z prośbą o bł. B. w nowym roku szkolnym
18.00 – 1.+ Stanisław, Stefania Długosz, syn Alan
2. + Marian Długosz – w 1 r. śmierci – z int. żony

Wtorek – 3.09
7.00 – + Artur Solak – od Justyny i Leszka Bieda z Tarnowa
18.00 – 1. +Izabela, Roman, synowie Roman i Andrzej Fudyma, Piotr Rodak -z ok. im. Izabeli
2. + Marian Długosz – 1 r. śm.
Poza par. 1. + Małgorzata Gniadek – od uczestników pogrzebu

Środa – 4.09
7.00 – 1. + Jan Tekiela – od Kazimierza Bogacza z żoną
2. + Stanisław Tomala – w 30 dz. po śmierci – z int. siostry Urszuli