22.09.2024 r. – XXV Niedziela Zwykła

1. Przed kościołem jest dzisiaj prowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powódź. Dziękujemy za każdą ofiarę. Dzisiaj po mszy św. o 16.00 nowenna do św. Rity. Jutro o 15.00 pogrzeb śp. Bogdana Długosza.
  2. We czwartek gościliśmy pielgrzymów z parafii ks. Karola w Austrii. Dziękuję rodzinie ks Karola za przygotowanie dla nich gościny i przekazanie ofiary złożonej na ich ręce przez gości.
  3. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie i ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za indywidualne ofiary na cele inwestycyjne. Dziękujemy wszystkim, którzy się troszczą o nasze wspólne dobro.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. O. Pio; w piątek św. Wincentego a Paulo; w sobotę św. Wacława, w przyszłą niedzielę Archaniołów Gabriela, Michała i Rafała. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich p. Kościelnemu i p. Organiście, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
  5. Za tydzień w niedzielę w Szczepanowie Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Będziemy przepraszać Boga za grzechy pijaństwa i za wszystkie skutki tych grzechów, a także prosić za ludzi uzależnionych od alkoholu o łaskę wyzwolenia z nałogu.
  6. W sobotę mszy św. wieczornej będzie przewodniczył ks. Inf. Adam Kokoszka, który poświęci muzeumm parafialne, przygotowywane w ostatnim czasie przez grono parafian na czele z Barbarą Sawczyk i ks. Łukaszem Bochenkiem. Zapraszamy do udziału. Po celebracji poczęstunek w Klubie Oaza przygotowany przez Koło Gospodyń.
  7. Spotkania formacyjne: schola we środę po mszy św.; tak samo grupa dorosłych; grupa młodzieżowa w piątek po mszy św., ok. 18.45 – zapraszamy zwłaszcza młodzież kl. VII i VIII. DSM – sobota o 10.00.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz kalendarze rolnicze. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

Poniedziałek – 23.09

7.00 – + Artur Solak – z int. Anny Kocik

15.00 – pogrzeb śp. Bogdan Długosz

18.00 – + Barbara Libera – od prac. Firmy Fritar

Poza par. + Maria Foszcz – od przyjaciółki wnuczki Kasi

Wtorek – 24.09

7.00 – + Artur Solak – od Pawła Bajorka z żoną

18.00 – 1. W int. Sabiny z ok. 60ur. – od przyjaciół

1. + Wojciech Załęski – od Małgorzaty Pudło z Żabna z synami

Poza par. + Maria Foszcz – od Janiny Tabor z Mędrzechowa

Środa – 25.09

7.00 – 1. + Artur Solak – od Piotra Biedak

1. + Karolina Nowak – od siostrzeńca Kacperka Pasierbek

18.00 – 1. + Joanna, Władysław Kalita, rodzice i zięć Tadeusz

1. + Marian Brud i siostra Genowefa – w r. śm.

Poza par. + Maria Foszcz – od Jerzego Bączka z rodziną

Czwartek – 26.09

7.00 – + Barbara Libera – od siostry Alicji z rodziną

18.00 – 1. + Janina, Aleksander Kawa, Irena Drewniak i zm. z rodz. Kawa

1. W int. Lidii z ok. ur. O bł. B. i opiekę MBNP – od siostry Wandy z córkami

Poza par.  + Maria Foszcz – od rodz. Kusiów z Czechowic Dz.

Piątek – 27.09

7.00 – + Barbara Libera – od siostrzenicy Elżbiety z rodziną

18.00 – 1. + Andrzej Fudyma, rodzice – w r. śm. Andrzeja

1. + Stanisław Tomala – od byłych zawodników Klubu Łęgowia

Poza par. + Maria Foszcz – od Marii Kucz z rodziną z Czechowic Dz.

Sobota – 28.09

7.00 – 1. + Maria Foszcz – od córki Ewy z rodziną

1. + Bogdan Długosz – 7 dz. po śm. – od żony i dzieci

18.00 – 1. + Zofia i Mieczsław Sikora i ich rodzice

1.     W int. Emilki w 18 urodziny z pr. o bł. Boże

Poza par. + Maria Żołądź  – od uczestników pogrzebu

Niedziela – 29.09

7.30 – + Katarzyna, Stanisław Maciąg – w r. śm.

9.30 – + Izabela Bolek – od Grażyny i Wiesława Kiełbasa

11.00 – + Maria i Jan Kubisztal, w 16 r. śm. Marii, Bożena Rzepa, Eufemia Dyksa, Stefania Libera

16.00 – W int. Justyny i Mariusza w 10 r. śl., dz. za otrzymane łaski z pr. o bł. B. i opiekę MBNP dla całej rodziny

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od Heleny Golemo i Zbigniewa Kania