11.08.2024 r. – XIX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. W dni powszednie msze św. w tym tygodniu rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Wyjątkiem będzie środa. Msze św. dzisiaj o 7.30, 10.00 i o 16.00. We środę o godz. 18.00 msza św. w kościele, a o 20.00 dodatkowa msza św. w kaplicy MB Wniebowziętej przy ul. Niedomickiej. Przed mszą św. o 19.30 różaniec i inne modlitwy za naszą Ojczyznę. Tego dnia nie będzie mszy św. w kościele o godz. 7.00.
2. W sobotę wyruszy z Tarnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. godz. 14.00 pielgrzymi będą przechodzić przez Niedomice, zatrzymując się na krótki postój przy naszym kościele. Dziękuję wszystkim, którzy pomyśleli już o ugoszczeniu pielgrzymów. Łączmy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami i polecajmy ich opiece Matki Bożej prosząc też o potrzebne łaski dla całej naszej parafii. Jutro po mszy wieczornej spotkanie wszystkich, którzy przygotowują konkretne potrawy dla pielgrzymów.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek dzień fatimski. ) 17.30 różaniec fatimski ; po mszy św. procesja z figurą MB. we środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz; we czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00; w sobotę wspomnienie św. Jacka, kapłana. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona. We czwartek na mszy św. o godz. 10.00 będziemy gościć ks. bpa Mirosława Gucwę, biskupa naszego ks. Jacka w Afryce. Bardzo proszę panie z Caritasu o zorganizowanie zbiórki przed kościołem na potrzeby misyjne w diecezji, którą ks. Biskup reprezentuje.
4. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne, czyli na pokrycie kosztów nowych drzwi do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się w różny sposób o nasz kościół. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła. Dziękuję p. Cegielskiemu, p. Bysiek i Kożuch za wykonane w tym tygodniu prace.
5. Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia o godz. 6.30. Koszt wyjazdu 60 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i radości na każdy dzień nowego tygodnia.

Intencje mszalne 12-18.08

Poniedziałek – 12.08

7.00 – + Stanisław Tomala – 7 dz. po śm. – od siostry Agnieszki Smolik z mężem i rodziną

18.00 – 1. + Stanisław Poręba – w r. śm.

2. Ozdrowie dla Michała

Poza par. + Artur Solak – od Jolanty Woźny (xW)

Wtorek – 13.08

7.00 – + Wojciech Załęski – od Matki chrzestnej

18.00 – 1. + Barbara Libera – od Ewy i Krzysztofa

2. + Barbara Niezabitowska – od Władysławy Skrabacz z rodziną z Łęgu T.

Poza par. + Artur Solak – od rodziny Merchutów (x W)

Środa – 14.08

18.00 – 1. + Jakub, Maria Pikul, Edward Głowacki -w r. śm. Marii

2. + Edward, Wanda Papaja, s. Adam, Janina i Damian Grzesik – od Karola i Lucyny Papaja

W kaplicy przy Niedomickiej: + Helena Bogacz – od Grażyny Ptaśnik z rodz.

Poza par. + Artur Solak – od brata Piotra z rodziną (x W)

Czwartek – 15.08

7.30 – + Maria i Wojciech Kieć, Antonina i Jan Gubernat

10.00 – 1. W int. Marii i Wilhelma Jaje, z ok. 50 r. ślubu, dz., z pr. o bł. B. na dalsze lata

2. W int. naszej Ojczyzny, za ks. Jacka misjonarza i o nowe powołania misyjne. 3. + Maria i Franciszek Bogacz i zmarli z rodziny

16.00 – + Artur Solak – od rodziny Bysiek z ul. Wyspiańskiego

Poza par. Pro populo (x W)

Piątek – 16 sierpnia

7.00 – + Kazimierz Sawczyk – od Marii Kaździoł z rodziną

18.00 – + Barbara i Eugeniusz Drąg, w r. śm. Barbary

Poza par. + Artur Solak – od Magdaleny Zachara (x W)

Sobota – 17 sierpnia

7.00 – 1.+ Jędrzej Bulski – od Iwony i Jana Lompczyk

2. W int. Ks. Jacka z ok. imienin

18.00 – + Wanda Dziedzic – 1 r. śm.

Poza par. + Artur Solak – od brata Pawła z rodziną (x W)

Niedziela – 18.08

7.30 – +Jan, Maria Moskal, zm. córki i syn, 8 r. śm. Marii