4.08.2024 r. – XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz organizacji przyjęcia pielgrzymów, którzy zawitają do nas 17 sierpnia. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego; we czwartek wspomnienie św. Dominika, kapł.; w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w sobotę św. Wawrzyńca, męcz. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej i po drugiej mszy św.
3. Planujemy podobnie, jak w roku ubiegłym, mszę św. polową przy kaplicy MB Wniebowziętej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę..
4. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła. Przypominamy, że zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Można się jeszcze zapisać na wyjazd do Częstochowy w dniu 25 sierpnia na powitanie pielgrzymów.
5. Dziękuję p. Stanisławowi Bysiek za różne prce konserwacyjne i remontowe na terenie kościoła i parafii. Dziękuję p. Andrzejowi Stachura za wykonanie nowego otworu dla drzwi do kaplicy Bożego miłosierdzia. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne od 5-11.08

Poniedziałek – 5.08
18.00 – + Zuzanna i Jan Widła, Maria, Eugeniuz, Józef Jaje w r. śm.
Poza par. 1. + Artur Solak – od rodziny Sztorców (xW)
2.+ Jan Tekiela – od Franciszka Zaby z rodziną

Wtorek – 6.08
18.00 – + Izabela Bolek – od bratanic : Anny, Małgorzaty