7.07.2024 r. – XIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Tuchowie kończy się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Matki Bożej.
  2. Dziś przypada I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać
    • W poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera
    • W czwartek – święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy
    • W piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
    • W Sobotę – św. Świerada i Benedykta, pustelników i patronów naszej diecezji. Jest to równocześnie dzień fatimski – zapraszamy  na różaniec fatimski o godz. 17.30, po którym będzie Eucharystia, a po Mszy Św. procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej.
    • Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św.
    • Składka w przyszłą niedzielę  na tacę, przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
    • Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu św. Patrona.
  4. Przypominamy i zapraszamy na Msze świętą dla dzieci i młodzieży we wtorki o godz. 18:00. We środę o 17:30 modlitwa różańcowa a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Scholę zapraszam we wtorek na 15:00. Młodzież zapraszam na spotkanie we wtorek na godz. 19:00.
  6. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2024 r. Eucharystią o godz. 6:30, sprawowaną na placu Katedralnym w Tarnowie, a zakończy 25 VIII na Jasnej Górze. Pielgrzymi mogą zapisywać się do końca lipca w parafii lub u księdza przewodnika w Żabnie. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasna Górę. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, będziemy gościć pielgrzymów, którzy w pierwszym dniu nawiedzą naszą parafię. Będzie ich prawdopodobnie kilka tysięcy.
  7. Ogłoszenie p. burmistrza gminy Żabno.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia pracy i odpoczynku.

INTENCJE OD 8 DO 14 LIPCA

Poniedziałek – 8 lipca

7.00 – + Małgorzata Gniadek – 30 dz. po śm. – od rodziny

18.00 – + Jan, Władysław, Stanisława, Stanisław, Maria Merchut, Antonina, Bogdan, Jan, Stanisław